2021. 12. 09.
Szeretném közelebbről bemutatni, hogy mivel is foglalkozom, mint webdesigner. Egy bejegyzéssorozat első darabját olvasod most, amiben lépésről lépésre megmutatom Neked, hogy néz ki az arculattervezés folyamata egy projekt során.
Bizonyára tudod, hogy szabadúszó webdesigner vagyok, azt viszont szerintem nem, hogy fogyasztópiaci marketing szakirányon szereztem diplomát. A két területen megszerzett tudás szuperül egyesül minden design projektben, hozzásegítve téged üzleti céljaid eléréséhez.
Ahhoz, hogy egy vállalkozás, hosszú távon fejlődjön és ahogy eközben lépést tudjon tartani a gyorsan változó igényekkel, elengedhetetlen egy átgondolt, egyedi arculat. Szerencsére már egyre szélesebb körben válik evidenssé, mennyire megéri a befektetett idő, pénz, energia azért, hogy láthatóvá, beazonosíthatóvá váljon a cégünk és kiemelkedjen a többi hasonló vállalkozás közül.
Egy cég működése során az egyik legfontosabb tényező, hogy az egyes folyamatok a helyükön legyenek. Így van ez az arculattervezésben is,meg persze az egész webdesign szakmában is, ahol egyszerre több különböző projekten dolgozunk, amik mind-mind különböző fázisban tartanak. Óriási előnyt jelent minden vállalkozásnak, ha tudunk rendszerben gondolkozni, ha megalkotjuk saját jól működő folyamatainkat. Én személy szerint kifejezetten szeretem őket, produktívvá tesznek. Bevallom, hogy nemcsak a munkában, a magánéletben is jól bejáratott rendszereket működtetek 🙂 De most akkor
A megkeresésekre minden esetben néhány órán belül válaszolok. Először egy konzultációs időpontot egyeztetek Veled, ami lehet online vagy személyesen is. A konzultáció során részletesebben beszélünk a projektről, az igényeidről, elképzeléseidről, átnézzük az arculattervezés folyamatát a közös projekt során. Ez a konzultáció minden esetben ingyenes.
A megbeszélésen elhangzottak alapján készítek számodra egy ajánlatot. Az ajánlat tartalmazza a projekt leírását, a tervezési folyamat egyes lépéseit, az egyes részfolyamatok elkészítési idejét, a szolgáltatás árát és a teljesítéssel kapcsolatos részleteket.
Amikor az ajánlatot elfogadtad és a szerződést megkötöttük, következik egy újabb megbeszélés, ami már csak a készülő arculatról szól, ezt hívom én inspirációs meetingnek. Minden egyes arculattervezési projektet egy részletes kérdőív kitöltésével kezdek, ami kifejezetten úgy lett megtervezve, hogy feltárja azokat a stílusjegyeket, előnyöket, érzéseket, amikre a vállalkozásod arculatát építem majd. A megbeszélés után összeállítom a briefet, ez lesz az arculattervezés alapja.
A kész brief alapján kutatást végzek a te saját iparágadon belül, feltérképezem a piac résztvevőit, a trendeket, a versenytársaidat. Megnézem kik miben a legjobbak, mit csinálnak jól, hogyan kommunikálnak. Nálam ez a kutatás nemcsak a hazai, hanem a külföldi piaci szereplőkre is vonatkozik. Mindezt a te vállalkozásod sikere érdekében teszem. A kapott információkat hozzáadom a brief-hez és felhasználom a tervezésben.
A moodboard, vagyis hangulati tábla az első vizuális elem, melyet a brief alapján elkészítek számodra. Képeken, színeken, feliratokon keresztül mutatja be,hogy milyen stílust, hangulatot szeretnénk megmutatni a logóban, milyen színkombinációk, formák felé indultam el a tervezési folyamatban a brief alapján. A hangulati tábla esetleges módosításai után kezdem el a logó megtervezését.
Tipp: megkönnyíti a tervezést, ha készítesz egy inspirációs táblát Pinteresten, ahová gyűjtöd a neked tetsző logókat, színpalettákat. Ez megkönnyíti számomra az elindulást, ha látom, mi az, ami tetszik Neked.
Első körben a brief alapján legalább 3 egyedi logótervet készítek Neked. Ezután szükség szerint több módosítási kör következik. Ha szükséges,kérdéseket kapsz tőlem a logóval kapcsolatban: mely része tetszik Neked, mely része nem tetszik, stb… Legtöbbször maximum 3 módosítási kör alatt kialakul a végleges logó.
Az arculattervezés ezen fázisában már kezdenek összeállni a dolgok egy egésszé. Ha megvan a logó végleges változata,utána tervezem meg számodra a branding boardot, amin szerepel:
A branding board készítésével az a szándékom, hogy az arculat minden szükséges eleme együtt szerepeljen, könnyen hozzáférhető, használható legyen akár évek múlva is, amikor szükséged van rá.
Wow! Elkészült a teljes arculat! Már csak le kell töltened a saját OneDrive mappádból a kész anyagot, amihez egy teljes hónapig korlátlan hozzáférést biztosítok számodra. A forrásfájlokat és a PNG és SVG fájlokat is ezen keresztül adom át. Neked csak le kell mentened. Ha a későbbiekben egy másik designerrel fogsz együtt dolgozni, akkor is rendelkezésedre áll az összes szükséges elem, amire szükség lehet.
Sikeres projektzárás esetén kérni szoktam egy visszajelzést arról, hogy milyen volt számodra a közös munka. Pár szót arról, hogy tetszik az elkészült arculat. Természetesen ez nem kötelező.
Az arculatervezés folyamatát úgy alakítottam ki, hogy kellően rugalmas legyen, meghagyja a kreatív alkotáshoz szükséges szabadságot és időt. Célunk mindig az, hogy olyan arculati elemeket kapjon a vállalkozás, amik tökéletes alapot adnak a rá váró sikereknek!
Nézd meg, hogy néz ki egy konkrét példán keresztül itt:
https://kovacskriszti.com/betekintes-a-tervezesbe/
+ Ha érdekel egy új, modern weboldal, de még információt gyűjtenél a témában, olvasd el az alábbi bejegyzésem:
https://kovacskriszti.com/milyen-weboldalra-van-szuksegem/
Remélem, hogy hasznos volt számodra ez a poszt. Ha pedig szívesen dolgoznál velem egy közös projekten, írj e-mailt az info@kovacskriszti.com e-mail címre. További hasznos tartalmakért pedig kövess közösségi média felületeimen!
Instagram: https://www.instagram.com/kkriszti_webdesignehttps://www.instagram.com/kkriszti_webdesignerr
Tiktok: https://www.tiktok.com/@weboldaldesign_kkrisztihttps://www.tiktok.com/@weboldaldesign_kkriszti