2021. 12. 09.
Teljesen mindegy, hogy 20 éve vagy 5 éve dolgozol a szakmádban vagy éppen most vágsz bele egy új üzletbe, ha szeretnél új ügyfeleket elérni, több terméket eladni, egyszerűen nagyobb profitot termelni, az internet a legjobb lehetőségeket tartogatja számodra. De mégis milyen weboldal segíthetne téged legjobban, hogy elérd a céljaid?
Természetesen egy ilyen projekt mindig a stratégiai tervezéssel kezdődik, melyet nem szabad kihagyni; sok későbbi felesleges körtől, kiadástól óvhatjuk meg magunkat alapos tervezéssel. Stratégia, terv készen áll, hogyan tovább? Céljaid eléréséhez mindenekelőtt szükséged van egy weboldalra. Egy weboldalra, amely egyedi és csak a te vállalkozásod számára készül. Egy olyan weboldalra, mely alapjaiban befolyásolja megítélésed az online közösségben, képviselve téged, a cégedet. A vállalkozás profiljától függően először a legfontosabb eldönteni, hogy a statikus vagy dinamikus weboldal a legmegfelelőbb számodra. Természetesen nem kell komoly informatikai ismeretekkel rendelkezned ahhoz, hogy weboldalad legyen, mégis ajánlatos, ha alap dolgokkal képben vagy. Nézzük, mit is jelentenek az előbbi kifejezések?
Tartalma állandó, egyéni adatokból áll, frissítéséhez kódolási tudás szükséges. Előnye, hogy kb. 10-szer gyorsabban töltődik, mint egy dinamikus oldal, ami a felhasználók számára az egyik legfontosabb szempont. Kevesebb tárhelyet igényel, biztonságos, fejlesztése kevesebb időt vesz igénybe, mint egy dinamikus oldal esetében. Költségkímélőbb megoldás. Hátránya, hogy az adatok frissítése több időt vehet igénybe, illetve, hogy a felhasználó nem tudja saját maga módosítani a weboldal tartalmát. Leggyakoribb statikus weboldalak: bemutatkozó weboldalak, névjegykártya oldalak, landing page.
Nézzük meg ezt a megoldást egy gyakorlati példán keresztül:
Adott egy villanyszerelő vállalkozás, amely szeretné növelni ügyfelei számát, ehhez weboldalra van szükségük. Számukra a statikus weboldal a legjobb választás. Az oldalukon szeretnék bemutatni:
Minden dinamikus weboldalt ún. motor hajtja, az oldal felkeresésekor az információ adatbázisból töltődik be, kezelésében egy tartalomkezelő rendszer (CMS) van segítségünkre, saját magunk is módosíthatjuk az admin kezelőfelület segítségével a weboldal tartalmát, az információkat frissíthetjük, amely azonnal meg is jelenik az oldalon. A világ legismertebb tartalomkezelő rendszere a WordPress. Én is WordPressre tervezek dinamikus weboldalakat a te egyedi igényeid szerint.
A dinamikus oldalak egyik előnye, hogy egyszerűen lehet naprakész az oldal. Továbbá, hogy a Google kereső előnyben részesíti a dinamikus weboldalakat, így ha céljaink között előkelő helyen szerepel a Google találati lista élén való szereplés, mindenképpen érdemes ezt a megoldást választani. Hátránya, hogy lassabban töltődik be, feltörhető, a védelemről mindenképpen gondoskodnunk kell (az oldal fejlesztésekor ezt meg is teszem), tárhelyigénye nagyobb, mint a statikus weboldalaknak. Fejlesztése több időt vesz igénybe és költségesebb is, ezt a döntés meghozatalakor mindenképpen figyelembe kell venni.
Leggyakoribb dinamikus weboldalak: webshopok, blogok, egyéni projektek.
Dinamikus weboldalra legjobb példák a webshopok, nézzük meg most egy másikat:
Adott egy személyi edző, aki a jelenlegi helyzetben kénytelen edzői tevékenységét online végezni, mire szeretné használni az oldalát:
Egy ilyen komplex projekt esetében mindenképpen a dinamikus megoldás működhet csak.
Az előbbi két példából is jól látszik, hogy mennyire fontos már a projekt kezdetekor eldönteni, hogy mire szeretnénk használni az oldalt, milyen funkciókat kell mindenképpen tartalmaznia. Bízom benne, hogy sikerült hasznos információval szolgálnom és ez a bejegyzés segít eldönteni, hogy melyik weboldal típus a legmegfelelőbb a vállalkozásod számára.
A velem való közös munka során tanácsokkal látlak el, hogy milyen weboldal lenne a legjobb a te vállalkozásod számára. Az árajánlat elkészülése előtt minden esetben megbeszélünk egy konzultációs időpontot online vagy személyesen, ahol több fontos kérdés mellett ezt is átbeszéljük. Ha érdekel, milyen weboldalakból választhatsz, kattints a linkre:
Végezetül készítettem egy összefoglaló ábrát, hogy még átláthatóbb legyen a különbség a két oldaltípus között:
Kövess közösségi média felületeimen is:
Facebook: https://www.facebook.com/kkrisztiwebdesigner/
Instagram: https://www.instagram.com/kkriszti_webdesigner/